Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Polis Akademisi Araştırma Merkezi (PAMER)
 
Değerli Araştırmacılar,


Polis Akademisi son yıllarda iç güvenlik ve polislik alanında büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Bu atılımlar, temel eğitimden lisansüstü eğitim ve sonrasına kadar geniş bir alanda bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen veriler ışığında gerçekleşmektedir. Yapılan çalışmaların bir kısmı da Polis Akademisince basılan kitap ve öğretim üyelerince yayımlanan eserlerin oluşturduğu bilimsel yayınlardır.

Yayınların öğrencilere, araştırmacılara, personele ve öğretim üyelerine doğrudan ulaştırılması veya onların ulaşabileceği yolların basitleştirilmesi gerektiği düşüncesiyle, Polis Akademisi Araştırma Merkezleri Başkanlığınca “İç Güvenlik ve Polislikle İlgili Akademik Yayınların İnternet Ortamında Yayınlanması Projesi” yapılmış ve proje sonunda sizlerin istifadenize sunulan bu web sitesi kullanıma açılmıştır. Bu proje ile iç güvenlik ve polislikle ilgili akademik yayınlar daha geniş kitlelere ulaştırılarak ilgililerin istifadesine sunulmuş olacaktır.

Akademik yayınların internet ortamına aktarılması sizlerin çalışmalarınızın bizlere ulaştırılması sayesinde zenginleşecektir. Yayınlanmasını istediğiniz makale, tez, proje, bildiri, çeviri gibi bilimsel yayınlarınızın bir kopyasını bize göndermeniz yeterlidir. İlerde telifle ilgili sorunlar yaşamamak için ücretsiz olarak kullanılan adobe pdf reader programı ile echosign programını kullanarak dokümanı imzalamanız gerekmektedir. Ayrıca kendisi imzalayıp posta/e-posta ile gönderecekler için de bir telif formu eklenmiştir. Formun imzalanıp iletişim menüsündeki adrese/eposta adresine gönderilmesi yeterlidir. Bir diğer yöntem de, web sitesine üye olarak, doğrudan web sitesi vasıtasıyla çalışmalarınızı ulaştırabilirsiniz. 

Projenin bilime katkı sağlaması ümidiyle değerli araştırmacı ve akademisyenlerimize başarılı çalışmalar dileriz.

Proje Ekibihttp://pamer.pa.edu.tr/default.aspx​
​​​​​
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS